Zmaga dvojnega četverca v C finalu in skupno 13. mesto

Jernej Slivnik Novice 0 Komentarjev

Grega Domanjko, Jernej Markovc, Luka Špik in Gašper Fistravec v dvojnem četvercu so v današnjem nastopu v finalu C zmagali in tako osvojili skupno 13. mesto. Lahki skifist Rajko Hrvat je skupno 17., dvojec pa 19.

DSC_0033

Startna lista finala C dvojnih četvercev bi, glede na sodelujoče države, lahko bila tudi startna lista finala B. Slovenija, Avstralija, Italija, Češka in Nizozemska so že bile tudi v A finalih svetovnih prvenstvih, prve tri tudi že z medaljo. Tokrat so se v izredno hitrih razmerah z vetrom v prsa, še z Norveško pomerile za mesta od 13 do 18. Naši Grega Domanjko, Jernej Markovc, Luka Špik in Gašper Fistravec so izredno dobro startali in si na 250 metrih že priveslali prednost dolžine čolna. To prednost so potem z odličnim ritmom vzdrževali skozi sredino proge in konkurentom niso puščali niti blizu. Kakšnih 400 metrov pred ciljem so močno pritisnili Nizozemci in naše s špico čolna že prehiteli, vendar pa je v finišu sledil slovenski odgovor in čista zmaga za naš čoln. Drugi je bila Nizozemska, tretja Avstralija, četrta Italija, peta Češka in šesta Norveška. Z zmago v finalu C je naš dvojni četverec zasedel skupno 13. mesto na tem svetovnem prvenstvu.

DSC_0027 DSC_0020

Luka Špik: »Ocena nastopa na tem prvenstvu je slaba, trinajsto mesto je daleč od tega, kar smo pričakovali. Na žalost so se potegnile neke poteze, ki so sploh sedaj ob koncu prvenstva zelo nerazumljive. Mislim, da bi bil z drugačnimi potezami razplet dogodkov lahko drugačen. Slabe ocene pa ne kore popraviti niti dober zadnji nastop v finalu C.«

Gašper Fistravec: »Tekmo smo od starta do cilja odpeljali tako, kot smo si zamislil. Ostaja nek grenak priokus, ker smo videli, da nas je tista napaka z menjavo mest v repasažu mogoče stala polfinala in verjetno še kakšnega mesta više tam. Danes smo dokazali, da smo lahko hitri. Še najbolj smo to dokazali sami sebi kot komu drugemu in z nekakšnim obližem na rano končujemo to prvenstvo.«

DSC_0012 DSC_0005

Rajko Hrvat je v finalu C lahkih enojcev večino proge preveslal v ozadju na petem mestu. V sredinskem delu proge je še poskušal navezati stik s Francozom in Špancem, vendar pa tega ritma ni zmogel in končal na petem mestu. Skupno je tako zasedel 17. Mesto na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Rajko Hrvat: »Ko pogledam na to prvenstvo, se mi zdi katastrofalno. Po luzernskem finalu sem pričakoval finale A, ampak se očitno v določenih trenutkih nisem znal spustiti v boj, kar je konkurenca izkoristila. Trudil sem se, tako tudi danes v finalu C, ampa se zgleda nisem mogel sprijaznit s progo. Popraviti moram določene stvari, kot je veslanje v vetru v prsa, in čaka me še precej dela, če hočem v prihodnje konkurirati v samem svetovnem vrhu.«

Aleš in Janez Zupan v dvojcu sta nastopila v finalu D. To tekmo sta dobila pred posadko Egipta in skupno zasedal 19. mesto.

Selektor Miloš Janša: »Skupna ocena slovenskih nastopov na tem prvenstvu ne more biti pozitivna, saj smo dosegli manj, kot smo računali oziroma planirali. Obliž vsaj v lepotnem smislu je danes pokazal dvojni četverec, ki je z lepo vožnjo zmagal v kar spodobni konkurenci. Res pa je, da če bi prvenstvo podobno startal, bi bilo zanesljivo lahko bolje. Nastop v predtekmovanju je bil verjetno tisti, ki je vso zadevo po moje zapletel in od tam naprej se je začela zgodba podirati. Mislim pa, da se tokrat v finale A vseeno ne bi dalo prebiti.«

V soboto je v finalu D nastopil še Matej Rojec v enojcu. Zasedel je šesto mesto in se tako s prvenstva vrača kot 24. skifist sveta.