Zmaga slovenskih veslačev in veslačic na 59. Šesteroboju

Jernej Slivnik Novice 0 Komentarjev

Slovenski veslači in veslačice v mlajšemladinski in pionirski kategoriji so v Limskem kanalu osvojili skupno zmago na tradicionalnem 59. Šesteroboju, na katerem nastopajo ekipe Benečije, Furlanije Julijske krajine iz Italije, Istra in hrvaškega Primorja s Hrvaške, Zgornje Avstrije in Koroške iz Avstrije ter Slovenije. Naša reprezentance je na prvem mestu zbrala 70 točk in za 8 točk premagala Furlanijo Julijsko krajino na drugem mestu. Tretja je bila Zgornja Avstrija, četrta hrvaška ekipa, peta Benečija in šesta avstrijska Koroška.

Od 14 tekem se naši veslači in veslačice le dvakrat niso zavihteli na zmagovalne stopničke in tako prepričljivo ugnali konkurenco. Slovenski čolni so osvojili 4 zlate, 5 srebrnih, in 3 bronaste medalje ter dve četrti mesti, med zmagovalce pa so se vpisali Isabela Šarec Tobias v enojcu za mlajše mladinke, Jaka Čas v enojcu za mlajše mladince, Miha Kramberger, Filip Koren, Jernej Grace in Jure Čas v dvojnem četvercu za pionirje ter Ruby Čop, Ela Bajec, Jera Vovk in Pia Gtuškovnjak v dvojnem četvercu za pionirke.