Dvojni dvojec Jaka Čas in Miha Aljančič v velikem finalu EP U23 Ioannina 2019

sep 9th, 2019

download

Zaključeno je se zadnje od prvenstev v letošnji sezoni – naši veslači do 23 let so na Evropskem prvenstvu v grški Ioannini dosegli eno uvrstitev v veliki finale in dve v finale B.

Od slovenskih veslačev sta se edina v finalu A uvrstila Jaka Čas in Miha Aljančič, potem ko sta bila prepričljiva tako v predtekmovanju kot v polfinalu. V velikem finalu sta bila do polovice proge v igri za medalje, v drugem delu pa sta morala priznati premoč konkurentom in sta zasedla končno šesto mesto med 15 uvrščenimi dvojni dvojci. Zmagala je Belorusija pred Bolgarijo in Švico.

Filip Pfeifer je zmagal v finalu B in bil skupno sedmi med 12 enojci, Jaka Malešič pa je bil tretji v finalu B in tako skupno deveti med 11 lahkimi enojci.

Od leve proti desni: Filip Pfeifer, Miha Aljančič, Jaka Čas, Jaka Malešič