Jernej Markovc in Gašper Fistravec v velikem finalu svetovnega pokala v Etonu

mario Novice 0 Komentarjev

Naš dvojni dvojec, edina posadka na drugi tekmi svetovnega pokala v angleškem Etonu, je bil v dopoldanskih predtekmovanjih tretji, za posadkama Nemčije in Velike Britanije. Ker se je neposredno v veliki finale uvrstila le prvouvrščena posadka, je Markovca in Fistravca popoldne čakal še nastop v repasažu. Tu sta nastopila odlično in se z drugim mestom, za posadko Azerbadjana, uvrstila v veliki finale.

dsc_6694

Jernej Markovc in Gašper Fistrevec sta izredno dobro startala in takoj prevzela vodstvo pred prvo posadko Azerbadjana, v katerem na štroku vesla Aleksandrov, ki je bil lani peti na OI v enojcu. Tik pred polovico proge sta ju Azerbadjanca prehitela in hitro pridobila prednost enega čolna. Naša dva se nista pognala v brezglavi boj z njima, zato pa sta kontrolirala finsko posadko, ki je ves čas pretila na tretjem mestu. V drugi polovici proge se pozicije niso menjale, naša dva sta sicer na 1.500 metrih še pospešila ritem in s tem prisilila Azerbadjanca v močan finiš, tik pred ciljem pa sta Markovc in Fistravec povsem umirila ritem, se kot druga zapeljala če ciljno črto in se uvrstila v veliki finale. Mladi Markovc je tako že na svojem prvem nastopu v svetovnem pokalu dosegel uvrstitev v A finale, Slovenija pa ima 100% izkupiček tudi tokrat na olimpijski progi v Etonu, kjer sta lani Čop in Špik osvojil bronasto medaljo.

V velikem finalu, ki bo na sporedu v nedeljo ob 13:06 po SLO času, se bosta naša dva pomerila s posadkami Nove Zelandije, Nemčije, Velike Britanije, Azerbadjana 1 in Češke.

Izjave po tekmi:

dsc_6713Jernej Markovc: »Zadovoljstvo je vsekakor izredno. Uvrstitev v A finale je potrditev dela čez zimo in v začetku sezone, vliva pa tudi motivacijo za naprej, saj nam v prvem delu sezone nekako nis uspelo narediti nekega rezultata. Veliki finale bo zanimiv, favorita sta vsekakor Nova Zelandija in Nemčija, odstopa tudi Azerbadjan, ostali pa smo po časih dokaj izenačeni in je težko napovedovati. Z uvrstitvijo se niti ne obremenjujeva, predvsem se bova osredotočila na izboljšanje vožnje, s tem pa bo prišel tudi rezultat.«

Slovenska veslaska reprezentanca 2013Gašper Fistravec: »V velikem finalu sta vsekakor premagljiva Čeha, skušala pa bova presenetiti še kakšno ekipo.«

Slovenska veslaska reprezentanca 2013Selektor Miloš Janša: »Fantoma čestitam za obe današnji tekmi. Zavedamo se sicer, da tu ni vseh najboljših, večina pe jih vendarle je. Oba današnja nastopa dvojnega dvojca sta bila optimalna, obakrat so bile realno boljše posadke, ki so ju prehitele. Do sedaj sta Markovc in Fistravec vse v celoti realizirala. V finalu bodo neposredni rivali Čehi, glede višjih mest pa se bomo skušali boriti s posadkama, ki sta nam po časih blizu, z Veliko Britanijo in Azerbadjanom«