Na prvi tekmi Svetovnega pokala v Beogradu pet slovenskih veslačev

Maj 26th, 2022

Ta konec tedna Beograd, sicer prizorišče Svetovnega prvenstva 2023, gosti prvo tekmo letošnjega Svetovnega pokala. Na Savskem jezeru na Ada Ciganliji se je zbralo 435 veslačev iz 36 držav, med njimi so naši štirje veslači in veslačica, ki bodo nastopili v štirih disciplinah.

Filip-Matej Pfeifer bo nastopil v enojcu, kjer je v konkurenci 30 tekmovalcev. Filip je bil lani četrti na EP do 23 let, letos pa prvič nastopa v absolutni konkurenci.

Med dekleti v enojcu nastopa Nina Kostanjšek, ki je bila lani na tekmi svetovnega pokala v Zagrebu šesta. V ženskem enojcu je prijavljenih 24 tekmovalk.

V dvojcu nas bosta zastopala Jaka Čas in Nik Krebs, lani peta na prvi tekmi svetovnega pokala, predlani pa bronasta na EP do let. Tokrat nastopata v konkurenci 22 posadk.

Rajko Hrvat je naš najizkušenejši in trenutno najtrofejnejši veslač, ki bo ponovno veslal v lahkem enojcu. v tej diciplini bo na startu 12 tekmovalcev.

Več o tekmi