Na SP U23 v Plovdivu Krebs in Aljančič sedma, Jalen trinajsti

Avg 1st, 2017

Na Svetovnem prvenstvu do 23 let v bolgarskem Plovdivu je naš dvojni dvojec z Nikom Krebsom in Mihom Aljančičem zmagal v finalu B in je tako skupno sedmi na svetu. V tekmi malega finala je naš čoln vodstvo prevzel že kmalu po prvi četrtini proge in prednost suvereno zadržal do ciljne črte. Za Krebsom in Aljančičem so se razvrstili čolni Nemčije, Indonezije, Italije, Bolgarije in Nove Zelandije. V velikem finalu je zlato pripadlo Britancema, srebro Francozema, bron pa Litvancema.

DSC_0075    DSC_0224 (2)

Aleš Jalen je v lahkem enojcu zmagal v finalu C in tako zasedel končno 13. mesto na svojem tretjem SP do 23 let. V zadnji tekmi je prehitel lahke skifiste Nemčije, Južne Afrike, Nove Zelandije, Belorusije in Uzbekistana.

DSC_0080    DSC_0093 (2)

Več o naših nastopih