Predsednik Fise Rolland pohvalil organizatorje

rolland

Ob koncu svetovnega pokala v veslanju na Bledu, se je na dogajanje minuli konec tedna ozrl tudi predsednik Mednarodne veslaške zveze (FISA) Jean-Christophe Rolland. Nekdanji veslač, ki je leta 2000 na olimpijskih igrah v Sydneyju osvojil zlato kolajno v dvojcu brez krmarja, leta 1989 pa je bil na svetovnem prvenstvu na Bledu bronast s francoskim osmercem, je pohvalil organizacijo in prizorišče samo.

»Bled ni všeč samo meni, pač pa vsej veslaški srenji, za Fiso pa je to ena najlepših prog na svetu. Zelo smo veseli, da smo spet tukaj in upamo, da se bomo redno vračali sem, saj vemo, da je to odlična priložnost za nas, da športnike pričakajo odlični pogoji, da je organizacija na vrhuncu. Rečem lahko, da je to prizorišče, kot ga pričakujemo in le želimo,« je dejal Rolland.

Slednji ne izključuje, da se bodo največja veslaška tekmovanja v gorenjski biser vračala tudi v prihodnje. »Vse je odvisno od Bleda, Veslaške zveze Slovenije, lokalnih oblasti … Kar zagotovo vemo je, da bo Bled leta 2017 gostil svetovno prvenstvo veteranov, ki je po množičnosti eno največjih tekmovanj znotraj naše organizacije. Prav tako imamo poleg svetovnih pokalov tu še svetovna mladinska in članska prvenstva, pa evropska prvenstva … Priložnosti za organizacijo je veliko, prepričan sem, da se bomo na Bledu še videvali,« je dejal Francoz.

Sodelovanje z lokalnimi organizatorji je bilo po njegovem mnenju zgledno, prav tako ga ne moti pomanjkanje gledalcev v sredini proge, kar je posledica naravnega prizorišča. »Na to ne glejte kot na slabost, pač pa kot na prednost za veslače. Njim je tukaj krasno. Čez progo so sami s seboj, potem pa jih v cilju pričaka navdušena množica, ki jih dodatno ponese. To je čudovito, verjemite mi, saj sem tudi sam to okusil,« je povedal prvi mož veslaškega sveta.

Čeprav so izboljšave vedno mogoče, pa so se blejski organizatorji že precej približali idealnemu tekmovanju. »Sodelovanja si želimo tudi v prihodnje, vedno so možnosti za napredovanje, ne samo za prireditelje, tudi za Fiso. Imamo visoko raven tekmovanja, za nami je krasen vikend, odlična organizacija, zelo lepa in uspešna regata. Sicer zmeraj obstaja nekaj prostora za izboljšave na vseh področjih, med veslači, gledalci, družinami, temu se moramo posvečati in še naprej stremeti k idealnemu tekmovanju.«