Srebro in bron na Mediteranskih Beach Games

Avg 30th, 2015

Danes so v Pescari potekali še zaključni boji prve izvedbe Mediteranskih Beach Games, kjer sta nastopila dva naša čolna. Oba zelo uspešno, saj sta Vid Pugelj in Gašper Ostanek osvojil srebrno medaljo v dvojnem dvojcu, Matej Grobelnik pa bronasto v enojcu.

IMG_9937

Vid Pugelj in Gašper Ostanek sta se skozi dolgotrajno kvalifikacijsko sito prebila vse do velikega finala, kjer sta nastopila proti posadki Francije. V zanimivem in hitrem obračunu sta dvoboj izgubila za dobre tri sekunde, vendarle pa zasedla končno drugo mesto.

IMG_0023

Matej Grobelnik je v številčni konkurenci enojcev prišel do polfinala, kjer je izgubil dvoboj s Tunizijcem in se tako uvrstil v malo finale. Tu je premagal predstavnika Francije in tako osvojil bronasto medaljo.

IMG_9898

Veslači so na teh igrah tekmovali v costal veslanju s posebnimi pravili in čolni za veslanje na morskih valovih.