Tretje mesto za Slovenijo na 58. Šesteroboju v Mariboru

Sep 14th, 2015

Slovenska reprezentanca je na 58. Šesteroboju v Mariboru zasedla tretje mesto. Zmagale je Furlanija Julijska Krajina, druga je bila Zgornja Avstrija. Za našo reprezentanco so se uvrstile Koroška, Istra s hrvaškim primorjem in lanski zmagovalci Benečija.

Rezultati ekipno

Rezultati po disciplinah

Naši mlajši mladinci in mladinke ter pionirji in pionirke so zbrali 48,5 točk in krepko zaostali za prvima dvema reprezentancama – Furlanija Julijska Krajina je zbrala 67 točk, Zgornja Avstrija pa 60,5. Naši tekmovalci in tekmovalke so se v 14 tekmah osemkrat uvrstili med nosilce medalj, osvojili so 4 bronaste ter po dve srebrni in zlati. Zmagali so so mlajši mladinci v dvojnem dvojcu (Jaka Čas, Blaž Puhek) in dvojnem četvercu (Gal Meško, Leon Mikuletič, Jure Rebernik, Mark Ule).

IMG_9979    IMG_0013

Prihodnje leto bo organizator tradicionalnega Šesteroboja Istra s hrvaškim primorjem, prizorišče pa bo določeno naknadno.